KSIĘGOWOŚĆ -SYMFONIA

KURSY KSIĘGOWE

KSIĘGOWOŚĆ KOMPUTEROWA -PŁATNIK,SYMFONIA

KURS – podstawy

Księgowość komputerowa w zakresie programu Płatnik oraz programu Symfonia FiK i HANDEL

Cele:

• Zdobycie przez słuchaczy wiedzy z zakresu podstaw księgowości,
    a także przepisów podatkowych oraz innych przepisów mających
    zastosowanie w działach księgowości
  • zdobycie niezbędnej wiedzy w rozliczeniach z ZUS, wypełnianie PIT-ów
  • zdobycie umiejętności obsługi programów: Płatnik, Symfonia- Finanse i Księgowość

Czas trwania: 5 weekendów /sobota, niedziela po 5 godz./

Program kursu:

Moduł

1

Podstawy rachunkowości: zasady rachunkowości, dokumentowanie, ewidencja środków pieniężnych, umorzenie środków trwałych, amortyzacja, konta wynikowe, ewidencja na kontach wynikowych, ewidencja kosztów i przychodów,

2

Rozliczenia z ZUS: zapoznanie się z obowiązującymi drukami, wypełnianie odpowiednich druków.

2

3

Zobowiązania podatkowe: podatek dochodowy od osób fizycznych, przychód, koszty, formy opodatkowania, wypełnianie druków PIT

4

Lista płac- naliczanie listy płac

5

Obsługa programu Płatnik: rejestracja firmy, zgłoszenie do ubezpieczenia w ZUS, wyrejestrowanie firmy oraz osób ubezpieczonych, tworzenie własnej bazy danych i tworzenie wzorców dla nowej firmy, likwidacja firmy, eksport danych do Płatnika.

4

6

Obsługa programu Symfonia- Finanse i Księgowość: wykonywanie zestawień, rejestru, bilansu, rachunku zysków i strat, wprowadzanie bilansu otwarcia, ewidencja operacji gospodarczych.

SYMFONIA moduł Handel

Tworzenie bazy kontrahentów. Wprowadzanie towarów. Kalkulacja cen w programie. Wystawianie dokumentów zakupu i sprzedaży-przypomnienie. Raportowanie w programie. Archiwizacja danych.

10

5

30

W ramach szkolenia zapewniamy wszelkie potrzebne materiały.

Zajęcia będą się odbywać 2 razy w tygodniu w dni powszednie lub w soboty

Grójec - Centrum Szkoleń i Kursów ul. Sybiraków 2/8 lok. 8.

PROGRAM KURSU PDF:

KURS_____KSIEGOWOSC_KOMPUTEROWA_30H_-SYMFONIA_PLATNIK.pdf